Gelişen video kayıt teknolojileri ile birlikte kullanıcıların yaşadığı problemlerden biri olan bilgisayarda video takılma sorunu birçok kişinin canını fazlasıyla sıkıyor bu aralar. Bazı kullanıcılar bilgisayarına format atmadan önce bu tür bir sorun yaşamadığını belirtiyor olsa da bu sorunun çözümü için bugün sizlere basit ama etkili bir çözüm sunacağım.

Bilgisayarda Video Takılma Sorunu

Bilgisayarda video takılma sorunu, genellikle HD bir videoyu oynatınca meydana gelen ve kullanıcıların canını sıkan sorunlardan biri olarak sıkça karşımıza çıkıyor. Bilgisayarda video takılma sorunu için sizlere “KMPlayer” adlı programdan söz edeceğim.

Bilgisayarda video takılma sorunu için en pratik çözümlerden biri olan “KMPlayer” adlı programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Windows 64 bit sürümü için paylaştığım ve ücretsiz  olarak sunulan bu programın farklı sürümleri için KMPlayer internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Programı indirip bilgisayarınıza kurduğunuzda aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

Yukarıda belirttiğim üzere programın sol üst köşesinden açılan menü üzerindeki “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

Ayarlar sekmesine tıkladığınızda yukarıda göreceğiniz menüden öncelikle birinci adımda gösterilen “Çıkış” sekmesine ve sağında belirecek olan menüden ikinci adımdaki “Video Karıştırma İşleyicisi 9 (çevrilmeden)” seçeneğine tıklayın.

Yaptığınız bu seçimlerin ardından değişiklikleri uygulayın ve programı yeniden başlatın. Program yeniden başladığında izlemek istediğiniz görüntü dosyasını açın. Bilgisayarda video takılma sorunundan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Tüm bunlara ilave olarak bilgisayar performansınızı artırmak için daha önce paylaştığım “Bilgisayarınızı para harcamadan hızlandırın!” makalesi ile birlikte “Kolay ve Ücretsiz Virüs Temizleme” başlıklı makaleyi incelemenizi tavsiye ederim.

Konuya ilişkin olarak yorumlarınızı aşağıda paylaşabilir, içeriğe katkı sağlayabilirsiniz.

Son olarak, yaşadığınız sorunun çözümüne katkıda bulunduysa bu içeriği arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.


3 yorum

PEPE · 26 Aralık 2020 03:31 tarihinde

Çok teşekkür ederim. Faydalı bir makale.

Ayberk · 10 Şubat 2021 02:06 tarihinde

Teşekkürler, sorunum çözüldü.

Mehmet · 1 Kasım 2022 11:40 tarihinde

Çok ama çok teşekkür ederim. Denedim ve oldu. Sorun tamamen çözüldü.

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir