Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ülkemizdeki çocukların bilgisayar kullanım yaşı 8, cep telefonu kullanım yaşı ise 10 olarak belirlendi. Peki dijital dünyaya erken yaşlarda adım atan çocuklarınızın kontrolünü yeterince sağladığınızdan emin misiniz? Yoksa bu uçsuz bucaksız dünyada onları bir başına mı bırakıyorsunuz? Çocuk takip yazılımı kullanarak kontrolü ele alabilirsiniz.

Günümüz çocukları hem dijital dünyada hem de gerçek dünyada yaşıyor. Dijital kısmı da en az gerçek olanı kadar son derece önemli çünkü çoğu insan bu sanal dünyanın onlara zarar vereceğini düşünmüyor. Önereceğim çözümle dijital dünyada çocuğunuza akıl hocalığı yaparak onu bu dünyanın karanlık kısmından koruyabilirsiniz.

Bugün size dünyaca ünlü siber güvenlik şirketi Kaspesky Lab tarafından geliştirilen bir yazılımdan söz edeceğim. Kaspersky Safe Kids adlı yazılım çocuklarınızı siber dünyanın tehlikelerinden korumak için oldukça etkili bir çözüm.

Çocuk takip yazılımı olan Kaspersky Safe Kids, çocuklarınızı çevrimiçi risklere karşı korurken aynı zamanda cihaz kullanım süresini yönetmenizi ve konumunu bilmenizi sağlıyor. Safe Kids sayesinde çocuklarınız yalnızca uygun olduğuna karar verdiğiniz web sitesi, içerik ve uygulamalara erişebiliyor. Cihaz kullanım süresinin kısıtlanabildiği bu uygulama, belirlediğiniz sürenin sonunda çocuğunuzun cihaz kullanımını otomatik olarak engelliyor.

Uygulamanın bir diğer özelliği ise çocukların iletişim takibini yapabilmesi. Android telefon ve tablet bilgisayarlardaki gelen-giden arama ve mesaj trafiğini görmenize imkan tanıyan yazılım, aynı zamanda çocuğunuzun Facebook aktivitelerini de izlemenizi sağlıyor.

Uygulamanın konum bazlı takip özelliği ile çocuklarınızın yerini gerçek zamanlı bir haritada açıkça görebilir ve çocuklarınızın kalmasını istediğiniz güvenli bir alanı harita üzerinde belirleyebilirsiniz. Böylece çocuğunuz güvenli alanın dışına çıktığında cep telefonunuza otomatik olarak bir uyarı alırsınız.

Deneme sürümü ve satın alma işlemini buraya tıklayarak yapabileceğiniz ürün, çocuklarınıza bilişim güvenliği konusunda rehberlik yapmanıza ve yol göstermenize yardımcı oluyor.

Çocuklarınızın yanı sıra ağınızdaki bilgi güvenliği için paylaştığım “Kablosuz ağınızı koruma yöntemleri” adlı yazımı da incelemenizi ayrıca tavsiye ederim.

Kalın sağlıcakla…


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir