Microsoft tarafından 22 Ekim 2009 tarihinde yayımlanan Windows 7 işletim sistemi için sunulan 10 yıllık destek taahhüdü 14 Ocak 2020 itibariyle sona erdi. Kullanıcılara sunulduğu günden bu yana milyarlarca bilgisayarda varlığını sürdüren başarılı işletim sisteminin kullanıcıları için kısa süreliğine Windows 10 ücretsiz lisans yükseltme hizmeti sunuldu.

Ücretsiz Windows 10  Lisansı

Microsoft tarafından sunulan yükseltme hizmeti kısa süre için ücretsiz lisans hakkı sunuyor. Makaleyi yazdığım bugün itibariyle Lisanslı Windows işletim sisteminizi ücretsiz yükseltme aracı ile kolay ve hızlı şekilde yükseltmeniz mümkün. Bunun yanı sıra Windows 7 ve Windows 8 ürün anahtarınızı kullanarak da yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Windows Ürün Anahtarı Bulma

İşletim sisteminizin ürün anahtarını bulmanız için öncelikle komut ekranını açmanız gerekiyor. Çeşitli harf ve rakamlardan oluşan 25 karakterli bu özel anahtara ulaşmanız için öncelikle “Windows + R” tuş kombinasyonunu kullanarak açılan ekrana “CMD” yazın ve enter tuşuna basın. Gelen ekrana aşağıdaki kodu kopyalayın ve sağ tıklayın ve yapıştırın:

powershell “(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey”

Yukarıda verdiğim kodu yapıştırıp enter tuşuna bastıktan kısa bir süre sonra ürün anahtarınız belirecektir. Ürün anahtarına ilişkin ayrıca buraya tıklayarak Microsoft üzerinden de detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz Windows Yükseltme Aracı

Microsoft tarafından sunulan Windows 10 Ücretsiz Lisans Yükseltme Aracı ile işletim sisteminizi kolayca yükseltmeniz mümkün. Bu işlemi bugün itibariyle buraya tıklayarak indirebilir ve yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Konuya ilişkin detaylı bilgi ve gelişmeleri ayrıca Windows Destek Sayfası üzerinden edinebilirsiniz.

Kalın sağlıcakla…


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir