1989 senesinde tanıtılan Microsoft Office; Microsoft Windows ve MacOS işletim sistemlerinde birbiriyle ilişkili masaüstü uygulamalar, sunucular ve hizmetleri sunan bir ticari ofis yazılım paketi olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. Yapılan güncel saha araştırmalarına göre; işletmelerin %80’i halen Microsoft Office’in herhangi bir sürümünü kullanmaktadır. Ticari kullanımının yanı sıra eğitim hayatında da oldukça yaygın kullanım oranlarına sahip olan Office yazılımı için öğrenci ve öğretmenlere ücretsiz olarak Microsoft Office lisansı sağlanıyor. Bu imkandan yararlanarak yazılımın ücretsiz lisansına sahip olmak için sadece “.edu.tr” uzantıya sahip bir mail adresine sahip olmanız yeterli.

Mail adresinizi edinin!

Üniversitelerin öğrencilerine sunduğu olanaklardan biri olan elektronik posta hizmeti sayesinde Microsoft Office yazılımının ücretsiz lisansına sahip olmak mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey üniversitenizin sizin için verdiği elektronik posta adresini kullanarak aşağıdaki adımları takip etmek.

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı İçin Öğrenci Hesabı Oluşturun

Üniversiteniz tarafından size verilen “.edu.tr” uzantılı elektronik posta adresinizi aldığınıza göre şimdi buraya tıklayarak açılan sayfada aşağıda belirttiğim alana adres bilginizi yazın:

Yukarıda belirttiğim alana elektronik posta adresinizi yazdıktan sonra “Kaydol” butonuna tıklayarak aşağıda belirttiğim bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz:

Yukarıdaki alanda statünüze göre tercihinizi yaparak aşağıda belirttiğim bir sonraki ekrana ilerleyebilirsiniz:

Statü seçim ekranından sonra karşılaşacağınız yukarıdaki ekranda görülen alanlara bilgilerinizi girerek oturum açma işlemini gerçekleştirin. Bu işlemin ardından aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız:

Oturum açma ekranından sonra karşınıza çıkan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Office Uygulamasını Yükleyin” başlığı altından seçiminizi yaparak indirme işlemini başlatabilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulumu gerçekleştirin ve karşınıza çıkan ekranda tekrar elektronik posta adresini ve şifrenizi girerek oturum açın ve ücretsiz Microsoft Office lisansı için aktivasyon işlemini tamamlayın.

5 Kullanıcıya Kadar Ücretsiz Office Lisansı

Yukarıda belirttiğim adımları tamamlayarak Microsoft Office uygulamasının son sürümünü ücretsiz şekilde lisanslı olarak kullanabilir, tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra oluşturacağınız elektronik posta hesabı bilgilerini Microsoft Office mobil uygulamalarında da kullanmanız mümkün.

Ücretsiz Office lisansının yanı sıra Microsoft işletim sisteminizi Windows 10 sürümüne ücretsiz olarak yükseltmeniz için yapmanız gerekenler detaylı olarak burada anlatıldı.

Bu içerikten daha fazla kullanıcının yararlanması için lütfen paylaşmayı unutmayın:

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Secured By miniOrange