Yazdırmak istediğiniz bir dokümandan birden fazla kopya almanız gerektiğinde bazı kullanıcılar sadece tek sayfa çıktı verip duran yazıcılarıyla can sıkıcı bir sorun yaşıyor. Bugün çoklu yazdırma sorunu yaşayan bu kullanıcılar için pratik bir çözümden söz edeceğim.

Lazer yazıcılarda Mopier Mode olarak tanımlanan bir özellik bulunmaktadır. Bu ayar etkinleştirildiğinde, yazıcı bir belgenin kopyasını alabilir ve birden fazla harmanlanmış kopya oluşturabilir.

Birden fazla sayıda çıktı almak için yazıcının tüm çıktı süreçlerini dahili belleğinde depolama gereği duymaktadır. Bu işlem genel olarak dahili bellekte gerçekleştirilmektedir.

çoklu yazdırma sorunu

Mopier Mode etkinleştirildiğinde bir dokümanın birden fazla kopyası alınacağı zaman ilk çıktı işleminin ardından cihaz diğer çıktıları vermeyip hazırda beklemektedir. Bu sorundan kurtulmak için yapmanız gerek şey, görselde görüleceği üzere yazıcı ayarları ekranında bulunan “Mopier Mode” sekmesini “Devre Dışı” bırakmak olacaktır.

Çoklu yazdırma sorunu yaşayan kullanıcıların gerçekleştireceği bu basit ayar sayesinde artık çıktının birden fazla kopyasını almanız mümkün olacaktır.

Yaşadığınız bu problemi çevrenizde yaşayanlar varsa aşağıda yer alan paylaşım butonlarını kullanarak bu sorundan kurtulmalarına destek olabilirsiniz. Bunun yanı sıra doküman oluşturma süreçleriniz için Ücretsiz Microsoft Office lisansı edinin! başlıklı içeriğe ulaşarak lisans edinebilirsiniz.

Bir başka içerikte görüşmek üzere, kalın sağlıcakla!


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir